PIT-28

Rozlicz PIT w sprawdzonym programie i przekaż 1% dla nas: Stowarzyszenie Rita Baum.


Rozlicz PIT on-line » Pobierz program »

PIT 28

PIT 28 to druk, na którym rozliczamy działalność gospodarczą opodatkową ryczałtem. Kumulacja dochodów małżonków (osób samotnie wychowujących dzieci) polega na sumowaniu dochodów małżonków, ewentualnie doliczeniu dochodów małoletnich dzieci, a następnie dzieleniu sumy dochodów na połowę. Podatek jest obliczany od tej połowy dochodów i mnożony przez dwa oraz ustalany na imię obojga małżonków. PIT 28 jest przeznaczony dla osób chcących rozliczyć się z urzędem ryczałtem lub dla osób, które uzyskiwały dochody z najmu prywatnego. Każdy podatnik, który chce skorzystać z ryczałtu ewidencjonowanego i korzystać z formularza PIT-28 musi wcześniej złożyć deklarację, w której wyrazi chęć rozliczania się za pomocą tej formy opodatkowania. Ważne jest także, aby dokonać tego z ponad rocznym wyprzedzeniem, niż będzie składane faktyczne zeznanie podatkowe. Deklaracja do Urzędu Skarbowego trafić więc musi do 20 stycznia 2017 roku, jeśli za ten rok chcemy dokonać rozliczenia w styczniu 2018 roku. Jeżeli w 2017 r. prowadziłeś dział.gosp. opodatkowaną ryczałtem lub uzyskiwałeś dochody z najmu prywatnego to powienieneś rozliczyć się na PIT 28.

PIT 28 online

PIT 28 online można wysłać do końca stycznia. Pilnuj tego terminu. W przypadku podatku liniowego stawka wynosi 19% niezależnie od osiągniętego dochodu. Opłacalność takiego sposobu podatkowego uwidacznia się po przekroczeniu przez podatnika drugiego progu podatkowego. PIT 28 służy do rozliczenia działalności gosp. opodatkowanej ryczałtem. Również można wysłać PIT 28 online - mamy na to czas do końca stycznia. Jeżeli uzyskujesz wyłącznie przychody zwolnione z podatku, nie składasz żadnej deklaracji, nie wykazujesz przychodów zwolnionych z opodatkowania. Działalność gospodarczą też możesz rozliczyć online. Wyślij PIT 28 online.

1% podatku dla organizacji pożytku publicznego

Każdy podatnik, który chce skorzystać z ryczałtu ewidencjonowanego i korzystać z formularza PIT-28 musi wcześniej złożyć deklarację, w której wyrazi chęć rozliczania się za pomocą tej formy opodatkowania. Ważne jest także, aby dokonać tego z ponad rocznym wyprzedzeniem, niż będzie składane faktyczne zeznanie podatkowe. Deklaracja do Urzędu Skarbowego trafić więc musi do 20 stycznia 2017 roku, jeśli za ten rok chcemy dokonać rozliczenia w styczniu 2018 roku.Jeżeli uzyskujesz wyłącznie przychody zwolnione z podatku, nie składasz żadnej deklaracji, nie wykazujesz przychodów zwolnionych z opodatkowania.